9 Aralık 2010 Perşembe

UYUMALI MI UYUMAMALI MI?
Yazmalıyım diyor bir yanım nedenini bilmediğim bir sebepten.Bir yanımsa dingiiin, yazası yoooook...yatsam keşke diyor..Ben ve çelişkilerim hiç ayrılmayacaklar bu gidişle..

Birilerini, birşeyleri ya sevmek ya sevmemek..Bu yoruyor beni, saptamış durumdayım. Grileri olmalı mı insanın gerçekten ve/veya grilere tahammülü..Bu siyah beyaz aşkı bende nelere yol açıyor? Sevdiklerim konusunda nadir de olsa büyük hayal kırıklığı yaşayabilmeme, sevmediklerim konusunda da inanılmaz bir tahammülsüzlüğe.. Halbuki gri yaşasam; ne sevsem, ne sevmesem...İdare etsem öyle.. Hayır ya, bahsi bile itici.. Gri yaşamdan çok ölüme yakın bence.. İnsan ya sevmeli ya sevmemeli..Bilmeli yerini, tercihini.Klavyeden döküldüğü kadar derinde değilim aslında şu an.Lily Allen dinlerken ne kadar karamsar olunabilirse o kadar..Ara ara da olsa Lily Allen dinleyenler anlayacaktır ne demek istediğimi...Bir de "smile" çalmakta yani:)

Yarın Cuma, hızlı mı geçti bu hafta..Birincisi hüzünlüydü.. Sevdiklerimden ayrılmayı sevmiyorum, hep istiyorum ki ulaşabileceğim mesafede dursunlar..Ama maalesef olmuyor.İkincisi Çolpan'ı seviyorum.Joaquin Cortes'i de.. Nasıl bir adam, nasıl bir flamenko..Çolpan'ı bu yüzden sevdiğimi sanmayın ayrıca..Bu sadece etkenlerden biri:) Kızlarrr..Kaçırmayın bu insanı! Üçüncüsü,Rekabet sınavını vermişim, artık sertifikamı alabileceğim:)Ne eziyetti ya.. Sınava girmek istemiyorum artık..

Bu karmaşık ruh halimden çıkan sonuç;hayat bizi bir anda üzüp, bir anda mutlu edebilir..Üzdüğü gibi mutlu edebileceği gibi, mutlu ettiği gibi üzebilir de..Yeter ki farkında olalım..Duyumsayalım, yaşadığımız iyi ve kötüyü görerek yaşayabilelim..En zor kısmı olan acılara gelince de sıra, Kafka'yı dinleyelim ; Acılardan ürkmeyelim ya da acıları üstünlük diye yorumlamayalım. Demesi kolay da hiç demeyelim,çünkü Kafka demiş:)

Bu Aralık ayı iyidir normalde..Pek çok önemli insan benim için Aralık ayında doğmuştur. Sene bitmektedir..Böyle bir yılbaşı renkliliği sarmaktadır her yanı.. Dün Seldoşum doğmuştur mesela, tüm kalbimle her sene iyi ki doğdun demekten bıkmamışımdır...Bugün Filizimmm doğmuş ve o da iyi ki doğmuş ve Ege'den kopmuş da gelmiştir buraya..İyi ki gelmiştir de deniz hayalleri kurabilmişizdir birlikte..İyi ki kızına da "Deniz" demiştir ki vesile olmuştur bizim maviliğimize. Neşelendirmiştir bizi.. İyidir ama bu Aralık ayı, gene iyi ki doğan biri terk etmektedir buraları bu sene..Ama ona da hep her yerde iyi ki doğdun diyecek birileri olacaktır eminim.Her ne kadar bu sene benim Aralık ayıma gölge düşürmüş olsa da, muhteşem Aralık ayları beklemektedir kendisini..

Neyse...Aralık ayını bir yana bırakıp, yukarıda yer alan fotoğrafa göz atacak olur iseeekkk; kim daha güzel uzatmış bacağını allah aşkına..:)))))Deniz değil di mi;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder